Актовий день ВПБА

23 жовтня 2019 року в день пам’яті собору Всіх святих землі Волинської у Волинській Православній Богословській Академії були проведені святкові заходи з нагоди Актового дня.
Урочисте вечірнє богослужіння 22 жовтня у домовому храмі Всіх святих землі Волинської очолив проректор з виховної роботи ієромонах Іларіон (Зборовський), також з ним молилися викладачі, гості та студенти Академії.
23 жовтня Божественну літургію у кафедральному храмі Святої Трійці міста Луцька очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Його Високопреосвященству співслужили: архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, єпископ Кропивницький і Голованівський Марк, ректор Волинської православної богословської академії прот. Володимир Вакін, ректор Львівської православної богословської академії прот. Ярослав Ощудляк, ректор Рівненської духовної семінарії прот. Віталій Лотоцький, представник Київської православної богословської академії проректор з наукової роботи прот. Віталій Клос, доцент кафедри культурології, релігієзнавства та теології філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича прот. Микола Щербань, представник Дніпровської духовної семінарії викладач свящ. Дмитро Гурин, гості та викладачі ВПБА.
По завершеню Великого входу на Літургії відбулась хіротонія у священики студента 5 курсу Назарія Василюка, а після Євхаристичного канону в диякони висвятили студента 6 курсу Гедзя Володимира.
Під час молебню відбулася урочиста посвята першокурсників. Студенти отримали благословення на носіння підрясника, склали присягу та урочисто отримали від адміністрації Академії залікові книжки.
Святкове богослужіння завершилось спільною світлиною.
Опісля в актовому залі ВПБА розпочалася урочиста частина свята із вступного слова ректора прот. Володимира Вакіна. Отець Володимир у своєму слові привітав запрошених гостей, викладачів, студентів зі святом та виголосив доповідь про здобутки Волинської православної богословської академії за попередній академічний рік.
Також зі словами привітання до присутніх звернулися численні гості, зокрема, слово привітання від архієреїв мав владика Тихон (Петранюк), ректор Східноєвропейського Національного університету імені Лесі Українки Ігор Ярославович Коцан, проректор з науково-педагогічної роботи Луцького Національно Технічного Університету Сергій Петрович Шимчук, голова наглядової ради ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536», ктитор Академії Віктор Григорович Чорнуха, ректор ЛПБА прот. Ярослав Ощудляк, представник КПБА проректор з наукової роботи прот. Віталій Клос, ректор РДС прот. Віталій Лотоцький, доцент кафедри культурології, релігієзнавства та теології філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича прот. Микола Щербань, представник ДДС викладач свящ. Дмитро Гурин.
Далі до присутніх звернувся ректор ВПБА прот. Володимир Вакін і зачитав подяку від управління Закарпатської єпархії ПЦУ за двох студентів ВПБА: Нікончука Валентина та Волосюка Володимира. Проректор з наукової роботи прот. Владислав Фульмес презентував чергове видання «Волинського Благовісника».
Після чого був запрошений духовний батько Академії митрополит Михаїл для вручення нагород, а саме: з нагоди Актового дня Академії та 25-ти літтям викладацької діяльності орденом святого рівноапостольного князя Володимира Великого III–го ступеня, нагороджений завідувач кафедри Церковно-історичних та Гуманітарних дисциплін ВПБА прот. Миколай Цап; Благословенну грамоту отримали: доцент кафедри Церковно-історичних та Гуманітарних дисциплін Ігор Каленикович Сацик та викладач кафедри Церковно-історичних і Гуманітарних дисциплін Оксана Романівна Цап з нагоди 10-ти ліття викладання.
Також владика вручив гранти від Союзу Українок Америки для здобуття наукового ступеня аспірантам та докторантам ВПБА.
Отримали подяку і гранти – студенти навчального закладу, що несуть послух та мають відмінні оцінки.
На завершення урочистої частини із архіпастирським словом до присутніх звернувся правлячий архієрей Волинської єпархії митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Владика привітав
усіх присутніх зі святом, подякував батькам першокурсників, котрі не побоялися відпустити дітей за покликанням Господнім на служіння Богові і людям. Та закликав на всіх присутніх Господнє благословення.
Свято завершилося урочистим многоліттям.

Надіслав: VPBAcademy , дата: ср, 10/23/2019 - 19:26