Актовий день ВПБА

У Волинській Православній Богословській Академії були проведені святкові заходи з нагоди Актового дня.
Урочисте вечірнє богослужіння, 22 жовтня у домовому храмі Всіх святих землі Волинської очолив проректор з виховної роботи ігумен Іларіон (Зборовський), також з ним молилися викладачі, гості та студенти Академії.
24 жовтня Божественну літургію у кафедральному храмі Святої Трійці міста Луцька очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Його Високопреосвященству співслужили: митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко), ректор Волинської православної богословської академії прот. Володимир Вакін, канцлер Волинської єпархії прот. Миколай Цап, ректор Рівненської духовної семінарії прот. Віталій Лотоцький, старший викладач кафедри богослів‘я КПБА, прот. Михайло Омельян, завідувач кафедри біблійних та філологічних дисциплін ЛПБА прот. Роман Якимовський, гості та викладачі ВПБА.
Під час святкового богослужіння, відбулась хіротонія на диякона студента 5 курсу Дмитра Санжарівського.
Молебень закінчився урочистою посвятою першокурсників. Студенти отримали благословення на носіння підрясника, склали присягу та урочисто отримали від адміністрації Академії залікові книжки, студентські квитки та значок.
Святкове богослужіння завершилось спільною світлиною.
Опісля, в Актовому залі ВПБА розпочалася урочиста частина свята із вступного слова ректора прот. Володимира Вакіна. Отець Володимир у своєму виступі привітав запрошених гостей, викладачів, студентів зі святом та виголосив доповідь про здобутки духовного вишу за попередні Академічні роки.
Першим до вітального слова був запрошений митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко), який привітав усіх присутніх з Актовим днем та подарував для Академічного храму ікону Нестора Літописця із частинкою мощей святого, а для наукової бібліотеки ВПБА духовну літературу.
Голова Волинської обласної ради Григорій Вікторович Недопад також звернувся із словами привітань до учасників свята та відзначив важливість формування сучасного пастиря Української Православної Церкви.
Враховуючи воєнний стан та актуальність капеланського служіння ВПБА має тісну співпрацю з 6-тим Волинським прикордонним загоном і Українською військово-медичною академією, від імені яких духовний виш привітав начальник прикордонного загону – полковник Сергій Миколайович Лозінський і заступник начальника військово-медичної академії – полковник Іван Федорович Гончаренко.
Зі словами привітання до присутніх звернулися численні гості та представники навчальних закладів.
Згідно з рішенням Вченої ради Протокол № 4 від 19 жовтня 2022 р. про присвоєння вченого звання доцента, керуючий єпархією вручив колар “доцент ВПБА” та атестат доцента кафедри Гуманітарних та Практичних дисциплін її завідувачу протоієрею Олександру Хорошко.
Духовний батько Академії митрополит Михаїл вручив нагороди Православної Церкви України, єпархіальні та Академічні відзнаки викладачам, адміністрації ВПБА та гостям духовного вишу.
Митрополичими грантами за відмінне навчання та активну участь в житті Академії нагородили студентів духовного вишу.
Також стипендіями на навчання від Союзу Українок Америки були надані студентам Академії, які захищають Україну від російського вторгнення.
Грант для освітньо-наукової діяльності від СУА отримали: ігумен Дмитро (Франків), прот. Владислав Фульмес та прот. Олександр Хорошко.
Грамотами Вченої ради та пам'ятними подарунками за сумлінне відношення до навчання і успішне виконання освітньої програми, були удостоєнні студенти ВПБА.
За популяризацію Волинської православної богословської академії та надання рекомендацій для вступу абітурієнтам подякою та пам’ятними відзнаками нагородили священників і деканів ПЦУ.
Апогеєм свята стала промова ктитора Академії митрополита Луцького і Волинського Михаїла. Владика привітав усіх присутніх зі святом, подякував батькам першокурсників, котрі не побоялися відпустити дітей за покликанням Господнім на служіння Богові і людям. Та закликав на всіх присутніх Господнє благословення.
Свято завершилося урочистим многоліттям.

Надіслав: VPBAcademy , дата: вт, 10/25/2022 - 21:47