Презентація книги «Святість людського життя»

23 грудня 2019 року у Волинській православній богословській академії презентували книгу «Святість людського життя».
Модератором виступив проректор з наукової роботи прот. Владислав Фульмес, який і розпочав захід вітальним словом.
Ректор академії прот. Володимир Вакін відмітив те, що починаючи з цієї колективної монографії, ВПБА видаватиме книги серією богословських студій у видавництві «Дух і літера». А це сприятиме кращому розповсюдженню богословської думки.
Керуючий Волинською єпархією митрополит Михаїл (Зінкевич) закцентував, що всі сучасні, модні тенденції повинні мати раціональне підґрунтя. Говорити про святість людського життя – це значить говорити про православну традицію. Розповсюджувати її серед людей, щоб не прийшлося захищати те, що є основним в житті кожного народу – духовність. Бо вона має формувати нас, а не ми визначати її такою як нам заманеться.
Продовжуючи презентацію, з вітальними словами виступали і гості. Наталія Володимирівна Павліха, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків СНУ ім. Лесі Українки відзначила важливість бути святими сьогодні, щоби здійснити всі задуми Господні про нас. Втілюючи святість в своє повсякденне життя, ми будемо робити світ святим і ця святість повернеться нам.
Прот. Василь Лозовицький, декан Богословського факультету ВПБА зауважив, що зберігаючи святість, ми виконуємо постанову апостола Петра «Будьте святі, Я бо святий!» (1 Пет. 1:15-16).
Людмила Василівна Стрільчук, професор кафедри всесвітньої історії СНУ ім. Лесі Українки зазначила на важливості даного видання саме у Луцьку, бо монографія містить статті різних авторів, у тому числі і закордонних, а це свідчить про знакову богословську науку на Волині.
Оксана Миколаївна Каліщук, професор кафедри археології, давньої та середньовічної історії України у своїй промові озвучила два висновки: святість є поняттям незмінним і постійним. Й тому їх потрібно прививати людям, доносячи ці важливі цінності.
Андрій Іванович Боднарчук, народний депутат Верховної Ради України І-го скликання, голова громадської організації «Луцьке Хрестовоздвиженське Братство» наголосив, що праця релігієзнавця є титанічною. І видання такої монографії потребує великих зусиль. А це лише початок. Бо людям, які хочуть пізнати Слово Боже, потрібно трудитися плідно і старанно. Також пан Андрій презентував та подарував академії книгу «Голод 1946-1947 рр. в Україні: колективна пам'ять».
Після виступів модератор зачитав вітальне слово від співавтора професора богослів’я Грецького відкритого університету – пані Іріні Артемі.
Також брали участь у заході директор Музею Волинської ікони Тетяна Миколаївна Єлісєєва, директор Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки Людмила Антонівна Стасюк, ктитор Академії Мирослава Ярославівна Іванішина та інші.
Наприкінці прот. Владислав Фульмес проанонсував чергову конференцію «Церква Христова: місія, діалог традицій та виклики сьогодення».
Особливу подяку за публікацію книги «Святість людського життя» Волинська православна богословська академія складає Союзу Українок Америки та пані Тоні Шалапаєвій.

Прес-служба ВПБА,
фото Роман Головчак

Надіслав: VPBAcademy , дата: пн, 12/23/2019 - 22:13