Ректор ВПБА взяв участь в зустрічі представників духовенства та мирян ПЦУ та УПЦ

16 лютого ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін взяв участь в зустрічі представників духовенства та мирян Української Православної Церкви та Православної Церкви України у національному заповіднику "Софія Київська".
У межах зустрічі відбувся круглий стіл «Церква, суспільство, держава: діалог заради єднання та перемоги». Наскрізною темою дискусії та обговорень стала розбудова діалогу для взаємного порозуміння УПЦ та ПЦУ, а також спільні пошуки шляхів для майбутньої злагодженої співдії Православних Церков України.
У своєму слові ректор наголосив, що вважає єдиним можливим варіантом єдності у православ’ї повноцінне об’єднання релігійних об’єднань.
“Якщо ми говоримо про єдність у Православ’ї, то це не співіснування з іншими деномінаціями. Я хочу дивитися на православних України, як на співбратів у Христі, а не як на культурне вираження нашого співіснування. Тому що цього вимагає структура нашої церкви. І саме за цю єдність ми маємо вболівати”, — зазначив отець Володимир.
Очільник духовного вишу також вважає, що відсутність мети об’єднання церков може лише посилити міжцерковну конфронтацію. Нині це може використати москва у власній пропаганді. Також підкреслив, що одним із необхідних кроків, який необхідно зробити релігійним православним об’єднанням України, є налагодження зв’язку із Вселенським православ’ям.
“Предметом нашого діалогу має бути єдність через об’єднання і приналежність до Вселенського православ’я. Має відновитися спілкування із Вселенським православ’ям та усіма помісними церквами, усі майбутні кроки до об’єднання варто робити у такій співпраці та діалозі”, — вважає отець-ректор.
На свідчення спільних зусиль представники ініціативних груп ПЦУ та УПЦ підготують звернення до єпископату, духовенства і вірян церков, яке невдовзі буде опубліковано.

Надіслав: VPBAcademy , дата: сб, 02/18/2023 - 12:47