Студенти ВПБА пройшли стажування у Школі міжконфесійного діалогу

З 20-25 червня 2022 року, студенти Волинської православної богословської академії, пройшли стажування у Школі міжконфесійного діалогу. Наш духовний виш представляли: студент 6 курсу- Бобилєв Ілля, студенти 5 курсу- Кухарук Микола, Іржавський Максим, Левочко Руслан та студент 3 курсу- Дячук Роман.
Дана програма була організована Інститутом екуменічних студій Українського католицького університету.
Програма школи була насичена і об'єднувала представників різних конфесій зокрема, були представники православних, греко-католиків, римо- католиків та лютеранів.
Слухачам були представлені лекції, а саме: «Виклики й шанси для екуменічного руху в умовах війни», Мирослав Маринович, «Вступ до історії екуменічного руху», Тарас Курилець, «Богословські основи міжконфесійного діалогу та співпраці», о. Петро Балог, «Всесвітня Рада Церков: історія і сучасна діяльність», прот. Ростислав Воробій, «Українські Протестантські Церкви і екуменізм»,д-р Роман Соловій, «Участь православних в екуменічному русі», о. Георгій Коваленко (онлайн), «Католицька Церква в екуменічному русі», Тарас Курилець, «Праця спільної католицько-православної богословської комісії та аналіз теперішнього стану діалогу між Католицькою Церквою та Православними Церквами», о. Ігор Шабан, «Автокефалія: інституція у православному світі. Історія, засади, різночитання», Тарас Дмитрик, «Ініціативи Католицької та Православної Церков у царині екології», о. д-р Олег Кіндій, «Причини обережного ставлення представників різних конфесій в Україні до екуменізму і вплив війни на зміну ситуації», о. д-р Роман Фігас (онлайн), «Міжрелігійний діалог: загальні засади та методологія», Роман Назаренко. Кожна лекція була цікавою та пізнавальною. Також в програмі були візити до навчальних закладів таких як, Львівська духовна семінарія Святого Духа та Львівська духовна семінарія ( протестантська).
Організована була екскурсія по місту Львову, де учасники мали можливість поринути у минуле та дізнатися історію про місто та релігійне життя Львова у різні періоди історії.
На завершення навчання, кожен учасник отримав сертифікат участі у Школі міжконфесійного діалогу, вручення яких відбулося, після спільного молебню за об'єднання всіх християн у каплиці Іоана Богослова Філософсько- богословського факультету УКУ. Школа має на меті тісну співпрацю з різними конфесіями заради діалогу і в подальшому об'єднання, адже спільно ми сильні і нас більше об'єднує ніж роз'єднує. Учасники отримали грунтовні знання у сфері міжконфесійного діалогу.
Студенти зазначають, що навчання пройшло цікаво та пізнавально те, що очікували від школи цілком отримали, зокрема, це спілкування з іншими представниками конфесій, розуміння їхнього вчення та бажання до діалогу з іншими. Студенти обмірковують над тим, щоб тепер набуті знання використовувати на практиці.

Надіслав: VPBAcademy , дата: пн, 06/27/2022 - 16:04