«Свічкова хода» солідарності з ВІЛ-інфікованими у місті Луцьк

1 грудня увесь світ традиційно відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. З такої нагоди сьогодні, 29 листопада, у місті Луцьку була організована «Свічкова хода», яку щорічно організовує Волинська обласна організація Товариства Червоного Хреста України за участю волонтерів із учнівської та студентської молоді, представників релігійних конфесій, урядових та неурядових організацій. Байдужими до цієї проблеми не залишилися духовенство і студенти Волинської православної богословської академії.
Від Луцького базового медичного коледжу учасники із запаленими лампадками пройшли вулицею Лесі Українки до Театрального майдану, де охочі виклали із вогників червону стрічку – символ взаєморозуміння із ВІЛ-інфікованими.
Представники влади, духовенства закликали молодь вести здоровий спосіб життя, не стояти осторонь проблеми, оскільки одного дня вона може торкнутися кожного. Від нашої поведінки залежить наше здоров’я. Організатори озвучили статистику інфікованих на сьогодні в Україні.
Під час ходи студенти та викладачі ВПБА мали можливість поспілкуватися з волонтерами Червоного хреста та дати інтерв’ю журналістам, а протоієрей Миколай Цап’юк, завідувач кафедри Богослів’я і Священного Писання особисто звернувся до учасників дійства.
Зауважимо, боротьба з ВІЛ/СНІДом триває під гаслом трьох нулів: «нуль» – число нових захворювань на ВІЛ-інфекцію, «нуль» – дискримінації людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією, «нуль» – смертей від СНІДу.
Даний захід завершився хвилиною мовчання в пам’ять та знак поваги до тих, хто відійшов у Вічність від цієї страшної інфекції.

Прес-служба ВПБА
Фото: ієрей Корнелій Хрущ, Назарій Літвінчук

Надіслав: VPBAcademy , дата: пт, 11/29/2019 - 19:41