В Академії розпочато новий навчальний рік

1 вересня 2020 року в Академічному храмі Всіх святих землі Волинської викладачі і студенти молилися про допомогу Господню на новий навчальний рік. Молебень очолив керуючий Волинською єпархією, духовний батько, Ктитор Академії - митрополит Михаїл (Зінкевич) у співслужінні єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія (Рудніка) та адміністрації навчального закладу.

«Щоб посланий був на дітей цих дух премудрості і розуміння, і відкриті були розум та уста, і просвічені серця їхні для сприйняття настанов доброго вчення», - щиро просив собор духовенства.

За богослужінням архіпастир привітав присутніх з початком навчального року і з турботою повідомив, що, в зв’язку з небезпекою захворіти, в Академії створені всі умови для збереження здоров’я кожного.

«В сьогоднішній день спільнота Українська як і вся земля проходить особливі випробування. Це не лише спокуса стояння у вірі, а й випробування хворобами, що спонукало нас прийняти для себе нелегке рішення про цьогорічне навчання у духовній школі. Відсутність соціалізації, відсутність спілкування лицем до лиця є проблемою. Священне Писання описує нам Мойсея, який спілкувався з Богом, отримав десять заповідей Господніх, тим самим показуючи нам приклад яким має бути справжнє спілкування, якою має бути справжня наука.
І сьогодні було прийнято рішення, що ми будемо навчатися в стінах Волинської православної богословської академії, враховуючи нові обставини, нові правила і вимоги до навчальних закладів. Але також ми відрізняємось від інших тим, що всю свою надію покладаємо на Бога: в плані життя, хвороби, покаяння, спасіння, навчання і життя вічного. Тому і сьогодні, вітаючи вас зі святом, я хочу щоб ви оцінили навчання в духовній школі, яка все ж таки відкрила для вас свої двері.
Господь у свій час, покликавши вас із небуття у буття, сьогодні вибрав вас для здобування істини Христової. Тому усвідомлення вибраності повинно бути у вас, а ця вибраність нехай переросте у відповідальність не лише у гідності, чи інших чеснотах, а найбільше у відповідальність відносно навчання. Щоби, завершивши наш навчальний заклад, ви могли з теплотою сердечною називати його alma mater, що означає мати-годувальниця.
Роки пролетять дуже швидко, ви подорослішаєте, і не тільки з ознакою відрощення бороди, але і науково, й морально та духовно.
Академія створюватиме вам умови максимально зручні для пізнання істини, щоб її засвоїти. Все збагнути неможливо, багато речей сприймається і на віру, але те що дається для розуму, пізнається розумом. Тому цінуйте кожен день навчання, проведений зі своїми друзями і знайомими. Використовуйте всі можливості навчального процесу, які, власне, створені для вас. Я впевнено можу сказати, що ми докладемо максимум зусиль, щоб ви отримали високий рівень богословських знань. Бажаю вам у цьому Божої допомоги. Ще раз нагадую про вашу вибраність і особливість в суспільстві. Бо велика надія Церкви на вашу подальшу працю і знаходження свого місця у великій християнській сім’ї працівників духовної ниви. Бог на поміч у вашій праці!
Vivat Academia! Vivant professores!»

Насамкінець архіпастир представив нового викладача кафедри Священного Писання і Богослів’я - єпископа Закарпатського і Ужгородського Варсонофія (Рудніка), який виявив бажання потрудитися на поприщі духовної освіти України.

Прес-служба ВПБА
фото Роман Головчак

Надіслав: VPBAcademy , дата: ср, 09/02/2020 - 19:08