Відбувся Круглий стіл щодо небезпеки ідеології РПЦ про “русскій мір”

У Волинській Православній Богословській Академії на базі кафедри Священного Писання та  богослів'я 20 квітня 2022 року відбувся в форматі он-лайн Круглий стіл: “Осмислення ролі РПЦ та ідеології “русского міра” у військовій агресії росії проти України”.

В круглому столі прийняли участь виладачі та студенти ВПБА: прот.Володимир Вакін -- ректор ВПБА; прот.Владислав Фульмес -- проректор з наукової роботи ВПБА; прот Ігор Скиба -- проректор з навчальної роботи ВПБА; прот Василь Лозовицький -- зав.кафедри Священного Писання та богослівя ВПБА; прот. Олександр Хорошко -- зав.кафедри Гуманітарних та Практичних дисциплін ВПБА; прот. Корнелій Хрущ -- вчений секретар ВПБА; прот. Віктор Пушко; прот. Миколай Зінкевич; свящ.Андрій Хром'як; Ігор Сацик; ієромнах Дмитро (Франків); Микола Кухарук -- студент IV курсу ; Максим Іржавський -- студент IV курсу.

Після привітального вступного слова о.ректора до учасників, з доповіддю про сучасну ситуацію щодо ідеологеми “руського міра” та її вплив на російську військову агресію проти України виступив прот.Віктор Пушко. Відбулась активна і плідна дискусія учасників Круглого столу, яка завершилась прийняттям спільної Резолюції, та ініціюванням скликання, як наступного етапу глибшого і ширшого осмислення цього вчення, міжнародної богословської конференції з наступною робочою назвою: “вчення РПЦ про “русскій мір” як загроза викривлення православної еклезіології та ідеологічний базис військової агресії російського нео-імперіалізму (рашизму)”.

Учасники обговорення одностайно висловились про ідеологію “русского міра” як про надзвичайну загрозу не тільки для самої РПЦ та Її структурних підрозділів (таких як УПЦ Московського Патріархату) і навіть для російської держави (яка є носієм цієї ідеологеми), а для всього світового православ'я та всього світу.

Завершився Круглий Стіл побажанням о.ректора до всіх учасників та небайдужих актуалізуватись і кожному на своєму місці, а, вочевидь, богословам на своєму, прилучитись до протидії злу і неправді, які прямо зараз несе собі російська держава, російська церква і російська нео-імперіалістична ідеологія.

Ознайомитись з текстом резолюції можна тут

Надіслав: VPBAcademy , дата: ср, 04/20/2022 - 14:27