Відкрита лекція митрополита Михаїла студентам Академії

20 квітня 2021 року у Волинській православній академії проходила лекція для студентів ВПБА за участі митрополита Михаїла (Зінкевича) на тему: «Волинь в історичному контексті розвитку Європи: духовно-сакральний вимір». Зустріч складалася з двох частин. У першій частині владика розповів про вплив Волині на Європейські держави в історичному контексті. Пояснив як формувалися етнічні культури на територіях, які протягом різних століть належали до Волині в порівнянні з іншими Європейськими державами, а також окреслив розвиток і формування духовності на наших землях від початку хрещення до сьогодення. Окремо відзначив походження князя Володимира Великого з Волині, досягнення його нащадків, зокрема в період розвитку Волинського-Галицько князівства, їх участь у тогочасні геополітиці та міжнародних відносинах.
Друга частина пройшла у форматі діалогу. Студенти мали можливість анонімно задати питання владиці у формі записки і отримати на них відверту відповідь. Запитання стосувались духовного життя, сучасної церковної політики та студентського побуту. Лекція пройшла комунікативно і цікаво з вдячністю та оплесками, а також проханням про наступні подібні зустрічі.

ФОТО: ДАРИНА ПЕЧЕРСЬКА
ТЕКСТ: ОКСАНА ШТАНСЬКА