Взяли участь у ХХVI Міжнародній науковій конференції «Волинська ікона: дослідження та реставрація»

У четвер, 24 жовтня 2019 року Божого з благословення ректора Волинської Православної Богословської Академії прот. Володимира Вакіна проректор з наукової роботи, прот. Владислав Фульмес і декан богословського факультету, прот. Василь Лозовицький взяли участь у відкритті та пленарному засіданні ХХVI міжнародної наукової конференції «Волинська ікона: дослідження та реставрація», яку проводив Волинський краєзнавчий музей на базі Музею волинської ікони.
У своєму вітальному слові, отець Владислав наголосив на важливості дослідження сакрального мистецтва України та Волинського краю. Подякував за самовіддану працю та жертовну любов до сакральних пам’яток українського мистецтва організаторам та учасникам конференції.
Опісля до учасників з вітальними словоми звернулась директор Волинського краєзнавчого музею Важатко Оксани Георгіївни. У ХХVІ Міжнародній науковій конференції «Волинська ікона: дослідження та реставрація» беруть участь 45 вчених, мистецтвознавців, істориків, музейних працівників та реставраторів з України, Росії, Білорусі, Польщі. Виданий науковий збірник конференції, до якого увійшли матеріали з каталогізації, іконографії, історії, атрибутування, рентгенографування, хіміко-технологічних та ентомологічних досліджень пам’яток сакрального мистецтва Волині, Галичини, Слобожанщини. Окремий розділ присвячений Павлу Жолтовському (1904–1986) – видатному українському вченому-практику, лауреату Державної премії України імені Тараса Шевченка. Науковий збірник ілюстрований кольоровими світлинами пам’яток, більшість з яких публікується вперше.

Прес-служба ВПБА
Фото: Ілля Сай

Надіслав: VPBAcademy , дата: чт, 10/24/2019 - 13:52